Częstym powodem parowania szyb zimą jest wilgoć w samochodzie, która może być wynikiem nieszczelnego podwozia lub używania welurowego dywaniku, który wchłania wilgoć. W zimowych, mokrych miesiącach, kiedy wodę do wnętrza samochodu wnosimy szczególnie na butach, welurowe dywaniki samochodowe warto wymienić na gumowe, które pozwolą na utrzymanie porządku w aucie i pozwolą w łatwy sposób pozbyć się nadmiaru wody.
Wilgoć w samochodzie może także gromadzić się w jego tapicerce. Warto zadbać o to, aby nie tylko zabezpieczyć ją od wilgoci na przyszłość, ale także pozbyć się tej, która obecnie już się do niej dostała. Jak to zrobić? Najprostszym sposobem będzie wywietrzenie samochodu oraz zakup pochłaniacza wilgoci. W sklepach z łatwością znajdziemy duży wybór produktów zawierających higroskopijne kryształy soli, które odpowiedzialne są za absorbowanie nadmiaru wilgoci i zmianę jej w płynny roztwór soli.
Kolejnym, a zarazem najpopularniejszym powodem parowania szyb jest zabrudzenie filtra przeciwpyłowego. Jest to jedna z tych części samochodu o której często zapominamy podczas jego pielęgnacji. Filtr ten odpowiada za dopływ świeżego powietrza, a jego niedrożność skutkuje tym, że nawet przy włączonym wentylatorze usunięcie pary z szyb jest niemożliwe. W takiej sytuacji jedynym wyjściem jest wymiana filtra przeciwpyłowego, której dokonać możemy samodzielnie, a jego koszt nie przekracza kilkudziesięciu złotych w zalezności od samochodu.
Niewielu kierowców wie, że na parowanie szyb w samochodzie ma także wpływ ich czystość nie od zewnątrz, ale szczególnie od wewnątrz auta. Na brudnych szybach para wodna skrapla się znacznie szybciej. Jednym ze sposobów radzenia sobie w takiej sytuacji są specjalne preparaty przeciw parowaniu szyb, które nie tylko ją czyszczą, ale tez zostawiają na jej powierzchni warstwę ochoronną. Tego typu preparaty znajdziecie m.in w naszym sklepie.